ESC 2021 - VIDEO VIDEO Albanien

Anxhela Peristeri
Karma
Musik: Kledi Bahiti
Tekst: Olti Curri

Karma

Zoti nuk ma fal!

Jeta si nė pėrrallė mė kish llastuar
Lart nė qiell si njė yll jetoja unė
Qeshja si e marrė kur ti rėnkoje
E pashpirt, vetėm veten doja shumė

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Mė ike ti, mė ikėn miqtė
As dritė nuk ka

Zoti nuk ma fal
T'thirra por zė nuk kam
Lotėt mbledhur nė dorė
Tė ndryshkur janė

Se tė kėrkoja nėpėr zemra bosh
Dhe e kuptoja asgjė nuk mė josh
E vetme jam
Po, e vetme jam

Kur unė rėnkoja, qeshje si i marrė
E meritoja unė tė hiqem zvarrė
Fajtore jam
Po, fajtore jam

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Mė ike ti, mė ikėn miqtė
As dritė nuk kam

Zoti nuk ma fal
T'thirra por zė nuk kam
Lotėt mbledhur nė dorė
Tė ndryshkur janė


Opdateret d. 2.3.2021